Fõ tartalom

hétfő, 16 április 2018 14:30

BM Országos Tanintézeti Lőbajnokság - A hagyomány kötelez

Írta: Újhelyi Virág; Kohári Dávid; Kelemen Dévald János
Értékelés:
(0 szavazat)

A Szegeden megrendezésre kerülő BM Országos Tanintézeti Lőbajnokságra meghívást kapott a Miskolci Rendészeti Szakgimnázium. Három másodéves tanuló mellett nekünk, három első évfolyamosnak is sikerült a csapatba kerülnünk. A válogatóval együtt tíz nap állt rendelkezésünkre, hogy az előző évek versenyein feltett lécet legalább megérintsük.

Az intenzív felkészülést követően öt oktatási intézménnyel (Adyligeti, Körmendi, Szegedi RSZG, NKE, BV) együtt mérettük meg magunkat egy jó színvonalú és szervezésű, gyönyörű lőtéren.

A versenyen résztvevőknek 3 egyéni és 1 csapatpályát kellett teljesíteniük, ami alapján női és férfi egyéni, női és férfi csapat, valamint összetett eredményt hirdettek. Valamennyi egyéni pályán a versenykiírásnak megfelelően a versenyzőknek 2x7 lőszert kellett elhelyezniük két tárban szolgálati hordhelyzetben. Az előttük 10-15 méterre elhelyezett összetett szituációs egyéni pályákon, a célok szituációs támadó – és vétlen lőlapok, továbbá különböző méretű és formájú fémcélok voltak. Ezeket a célokat a pályák több pontjáról tárcserék végrehajtása mellett kellett leküzdeni. A csapatpályát a fiú és lány csapat egyéni versenyzői együtt hajtották végre, ahol az a csapat nyerte ezt a számot, amelyik a legrövidebb idő alatt tudta leküzdeni valamennyi fémcélját.

Öt kategóriából négyben sikerült megszereznünk a legfényesebb aranyérmet, és egy kategóriában a bronzot. Továbbá egy különdíjjal is gazdagodtunk.

BM Országos Tanintézeti Lőbajnokság

A kategóriák és az MRSZG elért helyezései:

Női egyéni:

1. hely: Újhelyi Virág 114. oszt.

7. hely: Tóth Gréta pr. r. őrm.

9. hely: Bartus Fruzsina pr. r. őrm.

BM Országos Tanintézeti Lőbajnokság

Női csapatverseny:

1. hely: Újhelyi Virág 114. oszt. , Bartus Fruzsina pr.r. őrm 206. oszt., Tóth Gréta pr.r.őrm 203. oszt.

BM Országos Tanintézeti Lőbajnokság

Férfi egyéni:

3. hely: Kelemen Dévald János 104. oszt.

5. hely: Kohári Dávid

11. hely: Takács József pr. r. őrm.

BM Országos Tanintézeti Lőbajnokság

Férfi csapatverseny:

1. hely: Takács József pr.r.őrm 204. oszt., Kohári Dávid 105. oszt., Kelemen Dévald János 104. oszt.

BM Országos Tanintézeti Lőbajnokság

Legeredményesebb női versenyző különdíj:

Újhelyi Virág 114. oszt.

BM Országos Tanintézeti Lőbajnokság

Tanintézetek közötti összesített, abszolút 1. helyezés: Miskolci Rendészeti Szakgimnázium

BM Országos Tanintézeti Lőbajnokság

A BM Tanintézetek 2018. évi Országos Lőbajnokságának végeredménye:

1. helyezett: Miskolci RSZG

2. helyezett: Szegedi RSZG

3. helyezett: Adyligeti RSZG

4. helyezett: Nemzeti Közszolgálati Egyetem

5. helyezett: Körmendi RSZG

6. helyezett: Büntetés-végrehajtás

Iskolánkat reméljük sikerült híréhez méltóan képviselnünk.

Köszönjük a lehetőséget és Iskolánk támogatását, a BAZ MRFK Kiképző Központjának a felkészüléshez a nyílt lőtér biztosítását, valamint felkészítőinknek Dr. Nyilas István r. főhadnagy és Péter Gábor r. törzszászlós Úrnak hogy kisajtolták belőlünk a maximumot.

Felemelő érzés a dobogó legfelső fokán állni, sok értékes pontot szerezve az éves Tanintézetek közötti pontversenyhez iskolánk tarsolyába.

BM Országos Tanintézeti Lőbajnokság

Megjelent: 2298 alkalommal