Fõ tartalom

kedd, 24 október 2017 14:52

Energiaracionalizálás, környezettudatosság 2017

Írta: Mihalik Péter
Értékelés:
(1 szavazat)

Intézményünk 2017-ben is pályázott a Belügyminisztérium Gazdasági Helyettes Államtitkárság által meghirdetett "Üzemeltetési költségcsökkentést eredményező energetikai fejlesztések pénzügyi támogatására" című pályázati felhívásra.

2017. február 3-án iskolánk sikeres pályázati anyagot nyújtott be. Ezáltal lehetősége nyílt a Miskolc Szentpéteri kapu 78. számú telephelyünkön lévő 5-6. sz. tanulói szállásépületekben valamint az 50.sz. ügyeleti épületben működő kazánházak műszaki fejlesztésére. A tanulmánytervben leírtak alapján a beruházás kalkulált költsége 9 650 730 Ft. ORFK Gazdasági Főigazgatóság pályázati anyagunkat pozitív elbírálásban részesítette.

A 2017. május 11.-én aláírt Támogatási Szerződés alapján a beruházás az alábbiak szerint valósult meg:

  • A BM által biztosított támogatási összeg 4 825 365 Ft
  • Az ORFK GF Gazdasági Főosztály a költségek 30%-át biztosította, 2 895 219 Ft-ot
  • Az MRSZKI a fennmaradó összeget, azaz 1 930 146 Ft-ot önerőből finanszírozta.

A kivitelezési munkákat követően a műszaki átadás 2017. szeptember 20-án megtörtént. A 2017 szeptemberében kezdődő fűtési szezonban már korszerű, energiatakarékos kondenzációs gázkazánok biztosítják a fűtést és a melegvíz ellátást a korszerűsített épületekben. Ezáltal további jelentős energia-megtakarítást sikerül elérni. A modern fűtési rendszerekre történő csere ugyanakkor jelentősen csökkenti iskolánk fajlagos égési melléktermék kibocsájtását is.

Kazánház műszaki fejlesztésekazánház műszaki fejlesztés

Megjelent: 812 alkalommal