Fõ tartalom

kedd, 10 október 2017 10:22

Diákolimpia 2017

Írta: Szentesi Tibor; Dr. Nyilas István
Értékelés:
(1 szavazat)

A tanév nem is indulhatott volna jobban a lövészsport kedvelőinek, hiszen iskolánk először nevezett a Magyar Sportlövő Szövetség és a Magyar Diáksport Szövetség közös szervezésében lévő 2017. október 07. napon a Miskolci Egyetemváros MELK lőterén megrendezett Diákolimpia Megyei Döntőre, ahol versenyzőink mindegyike az elért kítűnő eredményükkel kvótát szerzett a Diákolimpia Országos Döntőjébe.

A 2017/2018 tanév kezdete óta készülnek iskolánk tanulói (lőkiképzőink Dr. Nyilas István r. főhadnagy és Szentesi Tibor r. törzszászlós szervezésében és felkészítésében) a megmérettetésre, de ez az év abban más egy kicsit, hogy idén elindult a 1,5 éves rendőr képzésünk, melyben a rendészeti ágazati képzésből bekerült tanulóink is képviselhetik iskolánkat sportversenyeken.

A fenti versenyeztetés szervesen kacsolódik iskolánk tehetségfejlesztő és tehetséggondozó munkájába, hiszen a Diákolimpia versenyrendszerét az Emberi Erőforrások Minisztere és a Magyar Diáksport Szövetség, mint a Magyar Olimpiai Bizottság partnere közösen hirdette meg több mint 30 sportágban. Az International Schoolsport Federation (Nemzetközi Iskolasport Szövetség) irányításával a teljes körű iskolai sport tehetséggondozás, a sporttevékenységek és sportágak népszerűsítése, valamint a tanulók egészséges életmódra nevelése céljával a 2017/2018. tanévben immáron 31. alkalommal, amelyen minden olyan tanuló jogosult részt venni, aki az adott tanévben bármely magyarországi köznevelési intézménybe beiratkozott és ott tanulmányokat folytat.

Diákolimpia 2017Diákolimpia 2017Diákolimpia 2017Diákolimpia 2017

A versenyen megyénk számos Általános és Középiskolája képviseltette magát több mint 60 fő versenyzővel és tanulóink az alábbi, várakozáson felüli eredményeket érték el:

Légpuska 20 lövéses leány:

 • Bódvai Fanni (113. osztály): ezüst érem
 • Bendik Edina Kriszta (113. osztály): 7. helyezés
 • Lukács Kinga (113. osztály): 10. helyezés

Légpuska 20 lövéses fiú:

 • Oláh Sándor (105. osztály): ezüst érem
 • Fekete Balázs (113. osztály): 8. helyezés
 • Kohári Dávid (105. osztály): 10. helyezés

Légpisztoly 20 lövéses leány:

 • Bódvai Fanni (113. osztály): 4. helyezés
 • Bendik Edina Kriszta (113. osztály): 8. helyezés
 • Lukács Kinga (113. osztály): 11. helyezés

Légpisztoly 20 lövéses fiú:

 • Kohári Dávid (105. osztály): ezüst érem
 • Oláh Sándor (105. osztály): bronz érem
 • Fekete Balázs (113. osztály): 4. helyezés

Csapatversenyben:

 • Légpisztoly leány csapat: Miskolci Rendészeti Szakgimnázium: 1. helyezés
 • Légpisztoly fiú csapat: Miskolci Rendészeti Szakgimnázium: 1. helyezés
 • Légpuska leány csapat: Miskolci Rendészeti Szakgimnázium: 2. helyezés
 • Légpuska fiú csapat: Miskolci Rendészeti Szakgimnázium: 2. helyezés

A versenyre lőkiképzőink felkészítették még a Miskolci SZC Szemere Bertalan Szakgimnázium és Kollégium rendészeti ágazati képzésben tanuló tanulóit is, akik szintén jó eredményeket értek el.

Diákolimpia 2017Diákolimpia 2017Diákolimpia 2017Diákolimpia 2017

A szabályok értelmében iskolánk csapata 5 darab egyéni és 2 darab csapat kvótát szerzett a 2017. november 18. -i Diákolimpia Országos Döntőjére, ahol az 1-3. helyezett (tekintettel arra, hogy a Diákolimpia, mint tehetséggondozó versenysorozat tanulmányi versenynek minősül) felvételi többletpontok megszerzésére jogosítanak a felsőoktatási felvételi eljárásban.

Szeretnénk köszönetet mondani a versenyfelkészülést engedélyező Bagi István r. ezredes Igazgató Úrnak.

Megjelent: 1940 alkalommal Utoljára frissítve: kedd, 10 október 2017 11:39